Skrajnie wygłodzony Borys

Interwencje

25.06.2018

W niedzielę (24.06.2018) opolski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Cieciułów (gmina Rudniki), na jednej z posesji właściciel pobił swojego psa metalowym prętem, ponieważ ten z głodu zagryzł kurę.

Po dotarciu na miejsce, okazało się, że na posesji znajdują się trzy psy, w tym jeden bardzo skrajnie wychudzony. U zwierzęcia widoczne były wszystkie żebra, kręgosłup, kości miednicze. Pies posiadał również widoczny zanik tkanki mięśniowej.

Na miejsce został wezwany od razu patrol policji, technik kryminalistyki i pracownik wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na miejscu zostały wykonane oględziny posesji, sfotografowano psa, jego metrowy łańcuch, na którym był uwiązany przez całe swoje życie.

Ponadto, na posesji ujawniono zakopane w ogródku zwłoki psa. Zostały one zabezpieczone procesowo i przekazane do badania, w celu ustalenia, czy śmierć psa wynikła z przyczyn naturalnych, czy właściciel przyczynił się do tej śmierci.

TOZ złożył w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi 3 lata pozbawienia wolności, a gdy dochodzi do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, nawet do 5 lat. Sąd może również ukarać sprawcę grzywną do 100 tysięcy złotych.

Liczymy, że w tym przypadku, organy ścigania będą bezwzględne i wymierzą najwyższy możliwy wymiar kary dla sprawcy tego bestialstwa.

 

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE