REKRUTACJA!

Aktualności

Jak bardzo los zwierząt nie jest Ci obojętny? Jak często złościsz się z bezsilności, patrząc na cierpienie zwierząt? Ile razy myślałeś, w jaki sposób możesz im pomóc?

Jeśli kochasz zwierzęta, a ich los nie jest Ci obojętny, zapraszamy do TOZ Opole. Możesz zostać wolontariuszem, inspektorem, który zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt będzie dbać o przestrzeganie praw zwierząt. Dzięki Twojej działalności będziesz mógł podarować wielu czworonogom szansę na nowe, lepsze życie.

Musisz jednak pamiętać, że TOZ to nie zabawa. To wiele trudnych interwencji, cierpiących zwierząt, często mocno zaniedbanych, przebywających w tragicznych warunkach. To kontakt z ich opiekunami, rozmowy niełatwe i nieprzyjemne, do których często musi wkroczyć policja. To zajęte popołudnia i weekendy, sytuacje pełne stresu, wymagające od Ciebie mnóstwa zaangażowania i ogromnej odpowiedzialności. Nie raz będziesz obrażany przez pseudo właścicieli, wrócisz ze łzami w oczach, brudnych butach, głodny, zmęczony i zniechęcony, ale z dobrym uczynkiem na koncie.

Każdego dnia wzrasta świadomość ludzi na temat praw zwierząt. Dostajemy mnóstwo zgłoszeń o ich nieprzestrzeganiu, od ludzi, którzy widzą to cierpienie i nie godzą się na nie. Mamy coraz więcej trudnych interwencji, które doprowadzamy do końca. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która od wielu lat cieszy się poparciem społeczeństwa.

Ten tekst nie ma Ciebie zniechęcić. Ma uświadomić Tobie, jak funkcjonuje TOZ. Szukamy tylko odpowiedzialnych osób, które z determinacją będą wspierać naszą działalność, oddając swoje serce zwierzętom. Za swoją aktywność nie pobieramy wynagrodzeń – naszą zapłatą jest wdzięczność czworonogów oraz ich nowe, lepsze życie.


Szukamy osób, które są odważne i twardo stąpają po ziemi. Takich, które są chętne do nauki przepisów prawa, które nie boją się wyzwań. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie interwencje kończą się dobrze – potrzebujemy więc twardzieli, którzy nie poddają się łatwo i potrafią szybko podnieść się po porażce. Pamiętaj, że musisz być osobą pełnoletnią. Fajnie jeśli masz prawo jazdy i, od czasu do czasu, samochód do dyspozycji.

Jeżeli dotrwałeś do końca i nie zniechęciłeś się – zapraszamy w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00 do naszej siedziby w Opolu przy ulicy Katedralnej 6/4.

Poszukujemy również osób, które będą mogły zająć się np. roznoszeniem ulotek/plakatów. Zrobieniem prelekcji o zwierzętach w szkołach. 

Prosimy, abyś wysłał/a parę zdań o sobie, w czym jesteś dobry/a, co ewentualnie mógłbyś/mogłabyś robić na maila: opole@toz.pl. Prosimy o podanie również miejscowości, w której przebywasz i kontaktu telefonicznego do siebie! W temacie koniecznie wpisz WOLONTARIAT. 

Odpowiemy na Twoje pytania, umożliwimy Ci również przejście okresu próbnego, będziesz miał wówczas okazję sprawdzić, jak czujesz się w roli wolontariusza , a w przyszłości inspektora.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE