Utopiła szczeniaki w szambie. Prokuratura postawiła jej zarzuty.

Interwencje

13.11.2018

Działacze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu otrzymali 11 listopada informacje, że w miejscowości Schodnia pod Opolem, kobieta utopiła 5 psów. 

Przybyli na miejsce inspektorzy Towarzystwa po krótkiej rozmowie szybko ustalili, że w szambie zostało utopionych 5 ok. 2-3 tygodniowych szczeniąt. 

Jak oświadczyła właścicielka zwierząt- topiła tylko suki, ponieważ tych  nie chciał zabrać żaden znajomy. Zostawiała tylko samce, bo na nie zawsze znajdzie się jakichś chętny. 

Jak mówi Michał Kucharski, Wiceprezes Opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami- na miejsce została wezwana niezwłocznie policja, ekipa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Zostały dokonane oględziny miejsca przestępstwa. Dwa szczeniaki- samce oraz suczka, która je urodziła zostały natychmiast odebrane. 

Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa do 100 tysięcy złotych.

Jak informuje Michał Kucharski jeszcze tego samego dnia, na polecenie Prokuratury Rejonowej w Opolu, policjanci postawili kobiecie zarzut znęcania się nad zwierzętami. 

W tej sprawie ogromne podziękowania należą się policji z Ozimka, która sprawnie przeprowadziła wszystkie czynności, zabezpieczyła dowody, a ostatecznie przedstawiła zarzuty właścicielce zwierząt. Dzięki zawiązaniu ściślejszej współpracy pomiędzy policją, a TOZ w Opolu, w całym województwie znacznie wzrosła wykrywalność przestępstw wobec zwierząt. 

Media o tej srpawie:

http://www.24opole.pl/28480,Kobieta_utopila_5_psow_w_szambie._Tlumaczyla_ze_topila_tylko_suki,wiadomosc.html

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/opolszczyzna-utopila-piec-szczeniakow-w-szambie,883099.html

http://radio.opole.pl/100,257940,5-szczeniat-w-szambie-utopione-bo-nie-bylo-na-ni

http://opole.naszemiasto.pl/artykul/mieszkanka-schodni-utopila-szczeniaki-w-szambie-prokuratura,4879220,artgal,t,id,tm.html