Pomoc

Pomoc

JAK MOŻESZ POMÓC?

Jeśli nie jesteś członkiem TOZ-u i zastanawiasz się jakbyś mógł pomóc to postaramy się w tym miejscu podsunąć Ci kilka pomysłów.

  • zgłaszanie problemów

Podstawową rzeczą, którą może i powinien robić każdy z nas jest zgłaszanie wszelkich problemów i sytuacji, w których cierpią zwierzęta. Nie możemy pozostawać nieczuli i przechodzić obojętnie, kiedy dzieje się coś złego. JEDEN telefon może odmienić los WIELU zwierząt. Poza tym, jeżeli widzisz, że ktoś ma jakiś problem związany ze swoim zwierzęciem, staraj się mu pomóc i doradzić. Wiele osób bagatelizuje choroby swoich zwierząt, a nieraz wystarczy krótka rozmowa, żeby przekonać ich do wizyty u weterynarza.

  • wpłata na konto, koce i karma

Zawsze potrzebna jest również pomoc materialna, którą można realizować na kilka różnych sposobów. Pierwszą rzeczą, która przychodzi wszystkim do głowy jest oczywiście wpłata pieniędzy na konto - nr konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085. Oczywiście, zawsze chętnie korzystamy z takiej pomocy, ale można nas wspierać przekazując również konkretne produkty. Z rzeczy, których „nigdy za wiele” wymienić można karmę dla psów i kotów oraz koce (rzeczy, które często nam są już niepotrzebne ucieszą niejednego zwierzaka). Bardzo prosimy w miarę możliwości przekazywać karmę o lepszej jakości (lepiej mniej a lepszej). Bardzo często zwierzęta chorują po kilku latach żywienia najgorszymi karmami i niestety generuje to ogromne koszty leczenia na które potrzebne są kolejne środki finansowe.

Wpłat można również dokonywać przez portal RatujemyZwierzaki.pl, wystarczy kilknąć w podany link: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/tozopole

  • „Darowizna dla zwierząt, podarunek dla Ciebie”

Dzięki temu projektowi możemy pomagać zwierzętom kupując gadżety związane Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

  • Domy tymczasowe

Kolejnym sposobem na pomoc zwierzętom są domy tymczasowe. Wymaga to już jednak trochę większego poświęcenia i kierowane jest przede wszystkim do osób, które dysponują odpowiednimi warunkami mieszkaniowymi oraz większą ilością czasu. TOZ szuka nowych domów dla zwierząt, które straciły swoich właścicieli lub zostały im odebrane, jednak zanim trafią one do nowych domów muszą gdzieś mieszkać. Domy tymczasowe to niezwykle ważne miejsca, w których przebywają zwierzęta w oczekiwaniu na nowych odpowiedzialnych właścicieli.

 

A najważniejsze w pomocy zwierzętom to otwarte oczy i odważne serce!!

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE