Jeśli się z nami kontaktujesz

Pomoc

Staramy się odpowiedać na Wasze wiadoości najszybciej, jak to możliwe, ale postarajcie się nam pomóc. Przeczytajcie prosimy poniższe punkty (a przynajmniej ten, który Was interesuje). Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy wolontariuszami. Nie mylcie nas z policją, ani żadnym urzędem. Jesteśmy ORGANIZACJĄ POZARZĄDOWĄ!!!

A więc jeśli chcecie do nas napisać o:

 • KONIECZNOŚCI INTERWENCJI - Pamiętaj, że jesteśmy tylko wolontariuszami! (nie wierzysz? poczytaj -> TU <-). Nie mamy możliwości być wszędzie i natychmiast. Przede wszystkim szukaj pomocy lokalnie, być może w okolicy są jakieś organizacje prozwierzęce (nie działamy też, jako oddział, poza terenem województwa opolskiego, nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim zwierzętom w całej Polsce). Jeśli dzieje się coś naprawdę poważnego i ważna jest każda minuta poinformuj policję lub lokalną straż miejską/gminną. Jeśli wolisz, abyśmy to my przeprowadzili interwencje, podeślij nam jak najlepsze zdjęcia, jakiś telefon do siebie i przede wszystkim postaraj się opisać wszystko najdokładniej jak potrafisz. Z naszej strony gwarantujemy anonimowość (chyba, że celowo, złośliwie i notorycznie nękasz np. sąsiada - wtedy możemy przekazać Twoje dane organom ścigania).

 

 • CHĘCI ADOPCJI NASZEGO PODOPIECZNEGO - codziennie dostajemy w różnych mediach dzieciątki wiadomości, często nie jesteśmy w stanie nawet ich odczytać. Interesujesz się adopcją? Przeczytaj dokładnie ogłoszenie, jeśli zwierzak będzie do adopcji, to w ogłoszeniu jest podany numer - z nim się kontaktuj. Jeśli w ogłoszeniu nie ma informacji o tym, że jest adopcji, to zwierzak nie jest do adopcji. Może jest w trakcie długotrwałego leczenia, lub do adopcji się nie nadaje. Pamiętaj też, że pierwszeństwo w adopcji mają domy tymczasowe, a sama procedura adopcyjna trwa czasem kilka-kilkanaście dni. UWAGA - nie odpowiadamy za ogłoszenia grzecznościowe, nie dotyczą naszych zwierząt i nie mamy czasu ich weryfikować, mamy wiele innych ważniejszych rzeczy do zrobienia.

 

 • CHĘCI ZAŁOŻENIA DOMU TYMCZASOWEGO - to świetny sposób na pomaganie, albo posiadanie zwierzaka, jak nie mamy możliwości posiadania zwierzaka na stałe (częste przeprowadzki, długie wyjazdy itd). Napewno dla zwierząt lepsze są domy, niż odosobnione kojce w schroniskach. Może i adopcja swojego podopiecznego jest ciężkim przeżyciem, ale naprawdę ogromną satyfakcję sprawia myśl, że pomogliśmy następnemu zwierzakowi, a możemy pomóc jeszcze następnym. A więc prosimy napisz do nas wiadomość na naszym profilu ->facebookowym<- lub na maila opole@toz.pl, a w niej ujmij jakie masz doświadczenie przy zwierzętach i dlaczego chcesz założyć taki dom. Z naszej strony pomagamy przy wyżywieniu, finansujemy niezbędne leczenie weterynaryjne i służymy pomocą na ile tylko możemy.

 

 • DAROWIZNIE RZECZOWEJ - zapraszamy w czwartki (godz. 16-18) z darami do naszej siedziby na Walecki 4/A w Opolu, jeśli nie pasuje Ci czwartek i nasze godziny urzędowania, lub nie masz możliwości dostarczyć samodzielnie darów, skontaktuj się z nami, coś pomyślimy

 

 • TYM, ŻE CHCESZ COŚ PODAROWAĆ I NIE WIESZ CO - karma (najlepiej jakieś lepsze, bo zdarzają nam się zwierzaki z problemami gastrycznymi, karma mokra dla psów np animonda, rocco, dolina noteci, karma sucha dla psów - fitmin, brit, karma dla kotów dowolnej marki), podkłady chłonne higieniczne 60/90, środki przeciwpchelne (np. fiprex, obroże Kiltix), wszelkiego rodzaju smycze, obroże,  kuwety, maty, legowiska, klatki, transportery, zabawki, ręczniki itd. i wszystkie inne artykuły dla zwierzaków. Nawet jeśli są używane i w stanie do "dalszego" użycia - to się przydadzą. Jeśli znajdzie się coś innego dla zwierzaków, to nie ma problemu. Gdzieś zawsze nam się znajdzie jakiś potrzebujący zwierzak, który to wykorzysta. Poduszek, pościeli i innych podobnych rzeczy się raczej wystrzegamy (przede wszystkim nie mamy gdzie ich przechowywać, a także mają tendencje do "wybuchania" przy naszych podopiecznych, poza tym mamy problemy, aby je czyścić). Kocy mamy obecnie dość dużo (dziękujemy wszystkim darczyńcom!!). Przypominamy, że każdy oddział TOZ ma inne potrzeby (my nie posiadamy na terenie województwa opolskiego żadnego schroniska należącego do naszej organizacji).

 

 • WOLONTARIACIE - przede wszystkim zastanów sie co chcesz robić i czy naprawdę kochasz zwierzęta. Nie mamy w woj. opolskim żadnego schroniska. Ale możesz pomagać zwierzętom na wiele innych sposobów. Np. poprzez pomoc w interwencjach, prowadzenie domu tymczasowego dla zwierzaków, prowadzeniu naszego biura. Dla każdego znajdzie się coś do roboty, wystarczy tylko mieć chęci i czas. Każdy pomysł jest mile widziany. A być może jeszcze inaczej nas zaskoczysz?

 

 • POSZUKIWANIU ZWIERZĘCIA - ogłoszenia publikuj na naszej grupie -> TU <-, jest ich codziennie dziesiątki, także nie republikujemy ich u siebie. Jeśli chcesz poczytać coś więcej o postępowaniu w przypadku poszukiwania zwierzaka czytaj -> TU <- (jest tam bardzo dużo wiadomości, być może coś Ci pomoże).

 

 • BŁĄKAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA (np. po wypadkach) lub WYŁAPANE - ZNALEZIENIE MIEJSCA W SCHRONISKU LUB PRZYTULISKU DLA BEZDOMNEGO ZWIERZAKA ORAZ WYŁAPANIE TO OBOWIĄZEK GMINY/MIASTA, my nie jesteśmy w stanie tego robić (takich zwierząt jest dużo za DUŻO). Jeśli gmina nie chce tego robić (lub w danym momencie nie pracuje), to nie krępujcie się niezwłocznie dzwonić na policję (szczególnie jak zwierzak błąka się po drogach i stwarza zagrożenie dla życia) lub do powiatowego ewentualnie wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego. Pamiętaj, że za wychwytywanie zwierząt bezpańskich biegających po okolicy lub rannych (np. po wypadkach) odpowiadają urzędy gmin/miast. Czasem robią to za pośrednictwem straży miejskiej/gminnej, czasem lokalnego schroniska, czasem organizacji. Jak to jest na terenie określonej gminy, czytaj -> TU <-. Niestety, jeśli oddasz bezdomnego zwierzaka do po wypadku do lecznicy nie stosując się do gminnych programów opieki nad zwierzętami to zgodnie z polskim prawem, musisz pokryć koszty jego leczenia (chyba, że urząd się ugnie i zapłaci, ale prawdopodobnie się tak nie stanie). Jeśli chcesz poczytać coś więcej o postępowaniu w przypadku znalezienia zwierzaka czytaj też  -> TU <-

 

 • KOTACH WOLNO ŻYJĄCYCH - są ich setki tysięcy, nie jesteśmy w stanie im wszystkim pomóc jako organizacja pozarządowa (nawet choćbyśmy chcieli). Dokarmianie i sterylizacja to prawny obowiązek gmin/miast (opisane jest to często w lokalnych programach opieki nad zwierzętami -> TU <-) i tam pierwsze prosimy się kierować z pytaniami (my od kilku lat współuczestniczymy w takich działaniach na terenie Opola oraz Paczkowa).

 

 • NUMERY KONT, ADRES BIURA I GODZINY OTWARCIA są podane poniżej

 

 

 • CHCE ZADZWONIĆ!! - Nie zawsze mamy możliwość odebrać telefon, jako wolontariusze pracujemy poza TOZ i nie każdy szef się zgadza, abyśmy załatwiali w pracy prywatne sprawy). Większa szansa, że skontaktujesz się z nami na szybko - PISZĄC na naszym profilu ->facebookowym<- lub na maila opole@toz.pl

 

 • CO, JAK I GDZIE NA TERENIE GMINY/MIASTA (co robić w przypadku wypadku bezdomnego zwierzaka, które schronisko i jaki hycel pracuje na terenie konktetnej gminy, opieka nad wolno zyjącymi kotami itd.) - gminne/miejskie programy opieki nad zwierzętami zebrane w jednym miejscu i do poczytania -> TU <- Przypominamy, że WSZYSTKIE GMINY MAJĄ WŁASNE WEWNĘTRZNE PRZEPISY!!

 

Biura są czynne tylko w czwartki w godz. 16-18.

ul. Walecki 4A, 45-586 Opole

ul. Katedralna 6/4, 45-008 Opole

Jak nam pomóc online?

Fanimani (kupujesz, w określonych sklepach, a w zamian sklepy bez zmiany cen dla Ciebie, firma przekazuje nam określony % od sprzedaży): https://fanimani.pl/sklepy/?beneficiary_id=22956
Zbiórki na naszą rzecz poprzez portal Facebook: https://www.facebook.com/fund/TOZOpole/

Nr konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085

NIP: 754-27-30-201

KRS: 0000154454 (jeśli przekazujesz nam 1% to koniecznie wpisz w celu szczegółowym "oddział Opole")

Dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
BIC Swift: PPABPLPKXXX

PayPal: https://paypal.me/tozopole

Crowdfunding oraz nasze zbiórki (można korzystać z BLIKa:
https://zrzutka.pl/profil/towarzystwo-opieki-nad-zwierzetami-w-polsce-oddzial-w-opolu-178693
https://tozopole.pomagam.pl/
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/tozopole

 

Pozdrawiamy!

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE